Paulie Garand Monology

Jen půl roku po vydání alba Mezi prsty, na kterém spojil své síly s legendou českého rapu DJ Wichem, přichází Paulie Garand s novým EP Monology. Důvod tak krátké doby mezi oběma deskami je především covidová karanténa, která citelně zasáhla a změnila životy nás všech. Ani Paulie nemohl být výjimkou, a Monology jsou tak jeho intimní terapií a zároveň soundtrackem k této nelehké době.

„Rozpadli jsme se na tisíc krystalů, nikdy víckrát spolu“

„Celý rok jsem okupoval studio. Sám se sebou, bez lidí, jen já a majk. Žádný koncerty a já měl najednou spoustu času na novou tvorbu,“ popisuje Paulie hlavní důvody k vydání nové desky. Z této divné doby vzešel i název EP. „Monology jako doba, ve které jsme všichni tolik sami a často mluvíme sami k sobě. Všichni jsme se ocitli v nechtěném vyhnanství, které nás připravilo o velkou část našeho společenského života.“

Na albu Monology, na kterém nechybí ani Paulieho poslední singl Malcolm – pocta jeho největšímu idolu Mac Millerovi, se podílela celá řada producentů. Kromě stálice Kenny Rougha také Milan André, Maiky Beatz, Grizzly nebo Howdy. Intimitu a celkovou atmosféru alba podtrhl ještě vizuál Benjamina Buttlera, kterému vévodí jeho fotky z míst, kde se Paulie Garandv posledních měsících nejvíc pohyboval – ze studia a zahrady jeho domu.